Elektryk-Kielczow.pl

Instalacje | Zabezpieczenia | Automatyka domowa

  • e-mail: serwis@elektryk-kielczow.pl
Tu jesteś: Start » Zakres działalności » Automatyka domowa

Instalacje

elektryk-kielczow-instalacje

Automatyka domowa

elektryk-kielczow-domy-inteligentne

Zabezpieczenie mienia

elektryk-kielczow-zabezpieczenie-mienia

Montaż urządzeń

elektryk-kielczow-montaz-urzadzen

SERWIS + AWARIE

elektryk-kielczow-awarie

Automatyka domowa

Automatyka domowa

Sterowanie urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi, zdalne sprawdzanie zabezpieczeń domu przez internet lub komórkę.

Obsługa wszystkich urządzeń w domu, programowanie symulacji obecności domowników lub zabawa oświetleniem, sterowanie zraszaczami w ogrodzie lub czujniki zalania w domu, a to wszystko sterowane z komputera lub telefonu z całego świata…

 

Inteligentny system sterowania

W ostatnich latach, technika związana z instalacjami elektrycznymi niezwykle szybko się rozwinęła. Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się inteligentne systemy z automatyką sterowania. Tak zwana inteligentna instalacja pozwala poczuć wygodę podczas wykonywania codziennych czynności.

Użycie automatyki jako systemu do kontrolowania i sterowania wszystkimi elementami inteligentnego budynku, jest bardzo dużym ułatwieniem i niesie za sobą wiele korzyści. Chodzi tu przede wszystkim o funkcjonalność całego systemu a także o rozbudowane opcje z zakresu konfiguracji i integracji różnych elementów w całość. Warto zaznaczyć, że system jest zbudowany jako modułowy i rozbudowanie systemu, nie sprawia żadnych dodatkowych problemów.

Przy użyciu tego typu systemu, mamy możliwość kompleksowego sterowania (z możliwością przywrócenia zapisanych ustawień całego systemu i tworzenia nowych) i nadzorowania pracy urządzeń przeznaczonych do:

  • Oświetlenia,
  • Zarządzania energią (wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie)
  • Audio – video,
  • Sterowania pracą urządzeń,
  • Bezpieczeństwa,
  • Włączniki.

Oświetlenie

Dzięki inteligentnym systemom możemy obsługiwać wiele rodzajów źródeł światła oraz regulować ich parametry. Możemy dowolnie regulować moc (ściemniane) nie tylko żarówek zwykłych czy też halogenowych, także świetlówek (jarzeniówek) oraz niezwykle popularnych lamp diodowych (LED), których wyjątkowa elastyczność pozwala także dowolnie wybierać kolory (RGB LED). Inteligentne systemy wykorzystują przełączniki wielokrotne dlatego nie ma konieczności montowania na ścianie kilkunastu wyłączników – wszystko może byc sterowane z jednego urządzenia.

Zarządzanie energią

Pod nadzorem systemu inteligentnego domu jesteśmy w stanie sterować każdym rodzajem ogrzewania w domu dostosowując temperaturę we wnętrzu do żądanych parametrów. Można ją zaprogramować czasowo lub ustawiać do woli monitorując wszystkie ustawienia. Dotyczy to nie tylko ogrzewania, ale i klimatyzacji.

Audio-Video

Zaprogramowanie odtwarzania muzyki bądź obrazu i dźwięku jest niezwykle proste przy zastosowaniu automatyki. Gospodarz będzie słuchał radia na patio, Pani domu może odpoczywać przy relaksujących dźwiękach, dzieciaki natomiast słuchać swojej muzyki w swoich pokojach. Dzięki Audio-Multiroom każdy słucha dokładnie czego chce, przy różnej głośności, w dowolnym momencie.

Sterowanie urządzeniami

Sterowanie urządzeniami może odbywać się poprzez zaprogramowanie czasowe (np.: rano żaluzje się odsłaniają, wieczorem zasłaniają lub o godzinie 19 co drugi dzień włączają się zraszacze trawy), czujnik światła lub na życzenie z komórki lub przez internet. Sterowane może być dowolne urządzenie, które także pozwala na zmianę położenia rolet, żaluzji i zasłon. Może je przykładowo przystawać do poziomu nasłonecznienia czy też oświetlenia.

Bezpieczeństwo

W każdym domu ważne jest bezpieczeństwo. Inteligentne systemy pozwalają monitorować w czasie rzeczywistym wszelkie wydarzenia sygnalizowane przez alarmy (np. pożarowe lub włamaniowe) i czujniki obsługujące ogrzewanie, oświetlenie, klimatyzację lub poprzez kamery wewnętrzne lub zewnętrzne. Tym samym, system powiadamia nas od razu o wszystkich możliwie niebezpiecznych sytuacjach.

Włączniki

Możliwe jest również zastosowanie dotykowych ekranów LCD, pilotów zbiorczych lub pojedyńczych przełączników wielofunkcyjnych zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Mogą być one montowane są w różnych miejscach, w zależności od preferencji klienta (np. stół, ściana, pod stołem itp.).

Zrealizowane Projekty

Polecane artykuły