Elektryk-Kielczow.pl

Instalacje | Zabezpieczenia | Automatyka domowa

 • e-mail: serwis@elektryk-kielczow.pl
Tu jesteś: Start » Zakres działalności » Instalacje » Instalacje alarmowe

Instalacje

elektryk-kielczow-instalacje

Automatyka domowa

elektryk-kielczow-domy-inteligentne

Zabezpieczenie mienia

elektryk-kielczow-zabezpieczenie-mienia

Montaż urządzeń

elektryk-kielczow-montaz-urzadzen

SERWIS + AWARIE

elektryk-kielczow-awarie

Instalacje alarmowe

(C) Elektryk-Kielczow.pl | 601 684 854 | www.Elektryk-Kielczow.pl

REALIZUJEMY:
 • Projektowanie i realizacja instalacji alarmowych dla odbiorców indywidualnych i firmowych,
 • Projektowanie instalacji alarmowych zewnętrznych do wykrywania obecności intruzów,
 • Instalacje tymczasowe, budowlane i docelowe,
 • Kontrola dostępu,
 • Montaż instalacji oraz urządzeń alarmowych i osprzętu.
Instalacja alarmowa

Elektryk-Kielczow.pl - ALARMOWE A DO ZETTo zaprojektowany system wielu urządzeń i usług, które składają się na zabezpieczenie mienia (firmy, domu czy mieszkania) przed włamaniem, wtargnięciem, zniszczeniem własności lub pożarem. Cały ten system uzupełniony o funkcje sterowania może także pełnić funkcje inteligentnego domu oraz systemu monitoringu – wszystko dostosowane pod aktualne potrzeby Klienta.

Nie jest ważne czy miejsce, które chcemy chronić jest dopiero w budowie lub tuż po remoncie albo po prostu wyjeżdżamy na wakacje. Poznając potrzeby Klienta jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania technologiczne dostosowane do sytuacji.

 

Najbardziej podstawowa wersja systemu alarmowego zawiera:

 • Centralkę alarmową (centrum systemu),
 • Czujkę (ruchu, dźwięku, dymu, gazu, pęknięcia szyby…),
 • Sygnalizator optyczno-akustyczny, zewnętrzny lub/i wewnętrzny,
 • Manipulator (klawiatura sterująca),
 • Moduł GSM lub centrala telefoniczna z możliwością uzbrajania/rozbrajania poprzez SMS,
 • Obudowa, Zasilacz, Okablowanie.
Centralka alarmowa

Elektryk-Kielczow.pl - 531-648-231Centrum całego systemu, “mózg”, centrum dowodzenia – odczytuje wszelkie sygnały pochodzące z czujników, wysyła smsy lub powiadomienia głosowe (poprzez moduł GSM lub internet) o zdarzeniach w systemie, zarządza automatyką domu. Cały komputer spakowany jest w tym skromnym opakowaniu, w metalowej lub plastykowej obudowie z zasilaczem oraz niezależnym źródłem zasilania (akumulator).

Czujki

Elektryk-Kielczow.pl - 531-648-231Czujki to zmysły centrali alarmowej odczytują, informują o stanie miejsca. Mogą informować centralkę o wtargnięciu lub pożarze poprzez dźwięk, wibracje, ultradźwięki, promieniowanie podczerwone, otwarcie drzwi lub okna lub zbicie szyby.

Sygnalizator

Elektryk-Kielczow.pl - 531-648-231 Niezwykle ważny element systemu alarmowego, powiadamia najbliższe otoczenie o zdarzeniu (zalanie wodą, włamanie lub pożar). Wewnętrzny lub zewnętrzny, optyczny lub optyczno-akustyczny, w zależności od potrzeb z możliwością niezależnego zasilania. Różne wzornictwo pozwoli dopasować sygnalizator do architektury budynku.

Manipulator

Elektryk-Kielczow.pl - 531-648-231Niewielkie urządzenie, zwykle przymocowane do ściany, które umożliwia komunikację z centralką alarmową, z podświetlaną klawiaturą umożliwia uzbrajanie/rozbrajanie całego systemu lub powiadomienie służb ochrony (przycisk POMOC).

Moduł GSM

alarmy-modul-gsm-120Rozpowszechnienie łączności komórkowej usprawniło także nasze systemy alarmowe. Moduły GSM, które są dzisiaj w standardowym wyposażeniu mogą powiadamiać o sytuacji alarmowej. Sposób powiadamiania w zależności od typu zainstalowanego urządzenia może obejmować głosowe powiadamianie, wysłanie wiadomości SMS, funkcję CLIP czy też możliwość podsłuchu co dzieje się w obiekcie. Dzięki integracji centrali alarmowej z modułem powiadomienia zdalnego GSM zyskujemy możliwość niemal natychmiastowego przekazania informacji o możliwości występowania niebezpieczeństwa włamania lub innych zjawisk potencjalnie zagrażających osobom i mieniu.

Obudowa, Zasilacz, Okablowanie

obudowa-zasilaczObudowa – metalowa lub plastykowa, wyposażona w mechanizm wykrywania sabotażu – otwarcia obudowy i oderwania od podłoża oraz wzmocniony zasilacz, zawiera także zasilanie niezależne (akumulator). Okablowanie realizowane jest na etapie montażu wszystkich instalacji. Przy braku instalacji przewodowej możemy zastosować system bezprzewodowy.

Zrealizowane Projekty

Polecane artykuły